fot. flickr.com

Viktor Orban gościł w programie „180 minut” w radio Kossuth. Zdaniem węgierskiego polityka “siatka Sorosa” weszła do węgierskiej kampanii wyborczej.

Orban stwierdził, że siatka Sorosa funkcjonuje jak partia polityczna i podejmuje działania mające osłabiać rządy państw, które nie godzą się na przyjmowanie imigrantów. Premier Węgier sądzi, że działalność środowiska miliardera objawi się w działalności propagandowej, wzmacnianiu organizacji pozarządowych, opłacaniu ludzi czy tworzeniu tzw. „centrów społeczeństwa obywatelskiego”

Zdaniem Orbana plany George’a Sorosa spotykają się z przychylnością polityków unijnych, którzy zaczęli naciskać na Radę Europejską w kwestii rozpoczęcia procesu lokowania migrantów.

Węgierski rząd był zmuszony obawiać się George’a Sorosa od tego czasu, kiedy jego ogromna maszyneria połączyła kwestię imigracji ze swoją wizją, a finansowy spekulant opublikował swój plan i zaczął mobilizować swoją sieć w celu jego realizacji. Z tego punktu widzenia dla Węgier kwestia ta stała się kwestią przeżycia – uważa Orban.

Siatka Sorosa chce obalić węgierskie ogrodzenie graniczne i nie chce, aby narody były oddzielone granicami – dodał.

Węgierski premier zapewnił, że wywiad opracował już stosowny raport w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.