Foto: Wikimedia Commons

„Gazeta Polska” ujawnia kolejne fragmenty taśm prawdy. W czasie rozmowy Andrzeja Parafianowicza z Dariuszem Zawadką i Sławomirem Nowakiem, mowa jest o przekrętach na paliwie w których palce maczał koncern „Orlen”.

Parafianowicz, będąc wiceministrem finansów nadzorował walkę służb z przestępcami paliwowymi, którzy okradali państwo głównie na podatku VAT. Jak mówił Parafianowicz w „Sowa i Przyjaciele”, w handel nielegalnym paliwem zaangażowany jest również znany koncern Orlen:

Trzeba wytępić lewe faktury produkowane masowo przez Orlen (…). Przecież przestępstwa paliwowe zostały wymyślone przez Orlen, tylko twórczo rozwinięte. I ta lewa waha, która tam znika w krzakach, jest produkowana przez Orlen.

Po chwili słychać głos Dariusza Zawadki:

Wiesz, wyłudzenia VAT-u, cysterna wyjechała nie dojechała i tak dalej, to jest paliwo Orlenu.

Andrzej Parafianowicz wyjaśnia sytuację:

To znaczy, wiesz, no wiesz… Orlenu… Jeśli chodzi o benzyny, to tak naprawdę w Polsce to są w 99 proc., 99,9 pewnie proc. benzyna, która jest tylko wyłącznie produkowana przez Orlen albo Lotos (…). Orlen sprzedaje. I bierze wyjazd za granicę, czyli bez VAT-u, tylko że waha nie wyjeżdża. No to jest, to wtedy wiesz i na cle”.

A po chwili uściśla:

(…) nie Orlen jako spółka w sumie (…), ale związane, współpracujące z nią firmy.

Ale do rozmowy znów włącza się Zawadka:

„Ale numer parę lat temu wymyślił Orlen”.

na podstawie: niezalezna.pl