W ubiegłym tygodniu CBA zatrzymało Małgorzatę Stanioch – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach kandydującą w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list PSL do Senatu.

Stanioch została zatrzymana w poniedziałek rano przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jest ona oskarżona o przyjęcie 3,5 tys. złotych łapówki od biznesmenów z powiatu kieleckiego. Kobieta pełni funkcję dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, jest radną sejmiku województwa świętokrzyskiego, a także znalazła się na liście kandydatów w wyborach do Senatu z ramienia PSL.

Szefowa PUP w Kielcach po wpłaceniu kaucji została wypuszczona na wolność. W piątek poinformowała media, że jest niewinna i nie zrezygnuje ze startu w wyborach. Szczegóły ma przedstawić w czwartek. Wobec takiej postawy kandydatki, PSL zdecydowało o cofnięciu jej rekomendacji.

Władze Polskiego Stronnictwa Ludowego podjęły decyzję o cofnięciu rekomendacji Pani Małgorzacie Stanioch jako kandydatowi na senatora w okręgu wyborczym nr 83. Apelujemy do Pani Małgorzaty Stanioch, by zrezygnowała z ubiegania się o mandat senatora. Listy kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów zostały już zarejestrowane i Polskie Stronnictwo Ludowe nie ma formalnej możliwości wycofania jej kandydatury. Nadmieniamy, iż w przypadku niezłożenia rezygnacji z kandydowania, wszelkie działania podejmowane w ramach kampanii wyborczej przez panią Małgorzatę Stanioch nie będą uznawane przez Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – brzmi treść oświadczenia wydanego przez partię.