Foto: Wikimedia Commons

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ostrzega państwa członkowskie ONZ, aby pilnie przygotowały się do wielkich ruchów migracyjnych. Czy czeka nas większa fala migracyjna niż dotychczas?

„Istnieje pilna konieczność, aby państwa członkowskie przygotowały strategię zarządzania wielkimi ruchami migracyjnymi” – powiedział Antonio Guterres.

„Występuje ewidentny związek między tym wyzwaniem a oczekiwanym w 2018 roku Światowym Paktem na rzecz Migrantów i Uchodźców” – dodał.

Kraje członkowskie muszą wypracować trzy elementy strategii: humanitarne podejście do uchodźców, posiadać zasoby finansowe na cele związane z imigrantami i znaleźć rozwiązania dla imigrantów, którzy nie mogą ubiegać się o status uchodźcy, ale też nie mają jak powrócić do kraju pochodzenia.

Sekretarz generalny ONZ zwrócił też uwagę, aby rządu umacniały „pozytywne” podejście do migracji w celu zwalczania zjawisk, jak ksenofobia i dyskryminacja.

PAP

1 KOMENTARZ

  1. Mam po dziurki w nosie wasze „pozytywne” podejście do migracji zresztą tak samo jak większość ludzi.Wy lewaki nie będziecie sie potem użerać na dzielnicy i podwórkach z arabami , murzynami i Ukraińcami tylko pozamykacie sie w swoich wielkich domach za płotami i ochroną albo powyjeżdżacie na swoje prywatne wyspy.To zwykły “Kowalski” będzie sie musiał potem męczyć z ciapatymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.