foto: Roger H. Goun

Wikileaks ujawniło informacje, z których wynika, że Hillary Clinton znała wcześniej pytania przedwyborczej debaty i była na nie przygotowana.

W marcu 2016 roku szef kampanii wyborczej Hillary Clinton John Podesty otrzymał maila od działaczki Partii Demokratycznej oraz komentatorki telewizyjnej Donny Brazile, która przekazała mu pytania mające paść podczas debaty prawyborczej pomiędzy Clinton i Bernie’m Sanders’em.

Podobnych maili było kilka. Brazile poinformowała szefa kampanii m.in. o tym, że w czasie debaty padnie pytanie o skandal związany z zanieczyszczeniem wody we Flint w stanie Michigan, i będzie ono zadane przez kobietę, która z tego powodu zachorowała na ołowicę. Dokładnie tak stało się podczas debaty.

Brazile jest przewodniczącą Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej i od początku kampanii faworyzowała Clinton. Po wyjściu na jaw afery, telewizja CNN zdecydowała się zerwać z komentatorką współpracę i jednoznacznie odcięła się od procederu przekazywania pytań sztabowi Hillary Clinton.

Kto wie, jak liczne przekręty kandydatki na fotel prezydenta USA czekają na ujrzenie światła dziennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.