Bronisław Komorowski / foto: Piotr Drabik / Flickr.com / CC 2.0
Bronisław Komorowski / foto: Piotr Drabik / Flickr.com / CC 2.0
Bronisław Komorowski / foto: Piotr Drabik / Flickr.com / CC 2.0

Już w niedzielę ważny dzień – głosowanie na Prezydenta RP. Przed nami ostatnie godziny kampanii – o północy zaczynamy ciszę wyborczą. Czas więc na ostatnie, kompleksowe podsumowanie. Dlaczego PATRIOTA NIE zagłosuje na Bronisława Komorowskiego.

1. PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO

W czasie debaty prezydenckiej 27 czerwca 2010 roku, Bronisław Komorowski mówił: “Nie ma potrzeby podnoszenia wieku (emerytalnego), można stworzyć możliwość wyboru, na przykład łącznie z wyższą emeryturą”.

1 czerwca 2012 roku, Komorowski już jako prezydent podpisał ustawę podnoszącą wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.

2. OPŁATA ZA DRUGI KIERUNEK STUDIÓW

W roku 2010, Bronisław Komorowski mówił: “Konstytucja mówi w sposób jednoznaczny, edukacja w szkołach publicznych jest bezpłatna, koniec i kropka. Jest bezpłatna i tego trzeba trzymać się kurczowo, bo Polska nie jest krajem zamożnym na tyle, żeby można było obarczać w pełni odpłatnością, jak w ramach studiów prywatnych”.

5 kwietnia 2011 roku, prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę wprowadzającą odpłatność za drugi kierunek studiów. 3 lata później, Trybunał Konstytucyjny uznał opłaty za drugi kierunek studiów za niekonstytucyjne.

3. PODNOSZENIE PODATKÓW

“Podnoszenie podatków to najgorsze rozwiązanie” -mówił w czasie poprzedniej kampanii Bronisław Komorowski, po czym podpisał 13 ustaw wprowadzających 21 podwyżek podatków (m.in. VAT, akcyza) bądź zupełnie nowych podatków (np. od KGHM). Nie zgłosił ani razu weta, wobec planów podwyższania podatków.

4. KOMPROMITOWANIE POLSKI NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Prezydent Komorowski ośmiesza nasz kraj, na arenie międzynarodowej zaliczając kolejne wpadki. “Już jest przygotowywana strategia wyjścia z NATO. Już jestem po rozmowie z Panem premierem…” – zapowiadał w 2010 roku aktualny prezydent.

“Bo z Polską i USA to jest, panie prezydencie, jak z małżeństwem. Swojej żonie należy ufać, ale trzeba sprawdzać, czy jest wierna” – zagaja rubasznie Komorowski podczas spotkania z Barackiem Obamą.

“Chciałem tam zobaczyć statek marynarki. Służyły tam kobiety i nie rozumiałem, dlaczego taka sytuacja nie powoduje tam żadnych problemów. Kiedy mnie tam zawieziono i pokazano statek, zrozumiałem. Dunki nie są najpiękniejszymi kobietami, a to były… kaszaloty (śmiech)” – to kolejna gafa, a nie można zapomnieć również o włażeniu z butami na fotel japońskiego spikera w parlamencie i okrzyki “Chodź Szogunie” do szefa BBN.

5. WPADKI POKAZUJĄCE NIEKOMPETENCJĘ I IGNORANCJĘ

“Łączymy się w bulu i nadzieji”, “jesteśmy pod wrażeniem katastrofy w Nepalu”, “pomóżmy nepalczykom”, “Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku”, zasypianie podczas mszy św. celebrującej inaugurację jego prezydentury, Wisława Czymborska, Uniwersytet Karola Stefana Wyszyńskiego i wiele innych… Ile by ich nie było, taki człowiek powinien wrócić do gimnazjum a nie pełnić funkcję prezydenta RP.

6. POWIĄZANIA Z WSI

Bronisław Komorowski był jedynym politykiem, który głosował przeciw rozwiązaniu WSi a więc organizacji przestępczej, będącej w istocie długim ramieniem Moskwy. Ma wspólne zdjęcie m.in z Piotrem P. – oficerem byłych Wojskowych Służb Informacyjnych, podejrzanym o defraudację pieniędzy SKOK Wołomin. Kiedy Bronisław Komorowski był ministrem obrony narodowej, WSI zablokowały śledztwo wobec Fundacji Pro Civili. Dziś mówi głośno, że jest pewien iż rozwiązanie WSI było błędem, oraz że poczuwa się do kontaktów z WSI jako szef MON.

7. PRÓBA SPRZEDANIA LASÓW PAŃSTWOWYCH

Notatki z Wikileaks, mówią że Komorowski już jako marszałek sejmu wspólnie z Donaldem Tuskiem planował sprzedaż Lasów Państwowych a pieniądze uzyskane w ten sposób miały zostać przekazane Żydom w ramach “roszczeń za utracone mienie”.

8. ZGODA NA GMO

To właśnie Bronisław Komorowski, jako prezydent RP podpisał umowę o dopuszczeniu sprowadzania do polski żywności genetycznie modyfikowanej w celu produkcji żywności i pasz.

 To tylko osiem powodów, podanych skrótowo by zasygnalizować problem. Dokładne omówienie antypolskiej, antyspołecznej działalności prezydenta Komorowskiego zajęłoby spokojnie kilka tomów. Jednak, myślę że ta subiektywnie wybrana ósemka jest wystarczającym argumentem, by z całą mocą napisać: POLAK PATRIOTA, MYŚLĄCY CZŁOWIEK NIGDY NIE ODDA GŁOSU NA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO.
Na pohybel!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.