Władze TVP nie znają umiaru w promocji swoich „bohaterów”. Relację najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotuje 100 ekip reporterskich. Stacja znacznie zwiększy liczbę godzin emisyjnych poświęconych wydarzeniu. TVP Rozrywka wyemituje całą zbiórkę. Pod względem obsługi medialnej Owsiak ustępuje jedynie pielgrzymce papieża.

Sztab główny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma znajdować się w siedzibie Telewizji Polskiej. Znacznie zwiększy się antenowa promocja WOŚP. Oprócz relacji w TVP2 zbiórka pieniędzy na fundację Owsiaka zostanie pokazana w całości w TVP Rozrywka. W sumie poświęci ona wydarzeniu ponad 6 godz., czyli 4 godz. więcej niż poprzedniej edycji. Dodatkowo relacje pojawią się też na antenach TVP Polonia i TVP Info oraz w programach oddziałów terenowych TVP.

Centrum Informacji TVP przyznaje, że „finał WOŚP jest jedyną imprezą charytatywną realizowaną medialnie na taką skalę”. Pytanie tylko, dlaczego są równi i równiejsi? Dlaczego to właśnie WOŚP przy wszystkich nieprawidłowościach jest traktowana przez telewizję publiczną jako dobro narodowe?

 

GPC/mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.