Sąd Rejonowy w Złotoryi uznał Jerzego Owsiaka za winnego zniesławienia i znieważenia Piotra Wielguckiego. O sprawie poinformował na Twitterze sam bloger posługujący się pseudonimem Matka Kurka.

Sprawa dotyczy nagrania, które szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamieścił na swoim videoblogu 14 października 2014 roku. Piotr Wielgucki skierował przeciwko Owsiakowi pięć zarzutów z paragrafów o zniesławienie i znieważenie. Cztery zostały wcześniej oddalone lub umorzone. W środę Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał wyrok w sprawie piątego zarzutu.

Owsiaka skazano na podstawie art. 212 i 216 kk. Sąd uznał, że wypowiedź, w której pojawiło się m.in. określenie “nierób”, zniesławia i znieważa blogera, narażając go na utratę publicznego zaufania.

Szef WOŚP ma zapłacić 5 tys. grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

1 KOMENTARZ

  1. No, na towarzysza Owsiaka raczej nie ma siły 🙁
    Zbyt duże ma poparcie żydowni, z rozmachem kontynuując przez tyle lat działalność na szkodę Polski i Polaków i ciesząc się poparciem większości zbydlęconych już prawie do szczętu polskich Lemingów 🙁 ..
    No, ale – szacunek dla “Matki Kurki”, ze się tej swołoczy nie dał i jednak wygrał z tym post-PRL-owskim bucem, który za całokształt jego “charytatywnej” “pomocy” (cóż za makiawelizm !.. Iście talmudyczny !..) powinien sprawiedliwie zawisnąć, wraz a kumplami, szczególnie jednym, z którym od samego początku wprowadzali w życie ten szatański plan… Nie pomnę nazwiska, można wygooglować szybko.. Indywiduum o podobnym statusie do faceta, który od początku sekundował Donaldowi Trumpowi w jego karierze 🙂 .. Taka parallela mi się nasunęła 🙂 ..

    0

    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.