Wikimedia.com
Wikimedia.com
Wikimedia.com

Od pewnego czasu, trwa spór między blogerem Piotrem Wielguckim a Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. Ten pierwszy na swoim blogu opisuje nieprawidłowości i nadużycia lidera “Orkiestry”. Okazuje się, że pomimo zapewnień o swojej przejrzystości, WOŚP zdecydowała się wycofać pozew przeciwko Matce Kurka. Czyżbyśmy mieli do czynienia z przyznaniem się do winy?

Wielgucki stwierdził na antenie Telewizji Republika, że

To spektakularne przyznanie przez WOŚP, że nie ma żadnych szans obronić się ze swoimi zarzutami. W sytuacji, kiedy sama strona procesowa wycofuje się z pozwu, oznacza to, że nie miała podstaw, żadnych dowodów.

Ponad tydzień temu, do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynął dokument wysłany przez Jacka Zagajewskiego – pełnomocnika WOŚP. Treść pisma jest jednoznaczna. “Orkiestra” wycofała swój pozew, przeciwko Piotrowi Wielguckiemu a 15.04.2015 roku sąd ostatecznie umorzył postępowanie. Bloger mówi jasno, że taka decyzja była podyktowana strachem przed ujawnieniem niekorzystnych dla Owsiaka dowodów.

To ciągle nie jest żadne zwycięstwo – są nowe ustalenia, jeżeli chodzi o operacje finansowe między WOŚP a firmami związanymi z Jerzym Owsiakiem, jego żoną, córkami i partnerem życiowym – dodawał jednak Matka Kurka i informował o nowym wątku sprawy. Zdaniem blogera, przez firmę Tabasco która należy do partnera córki Owsiaka, przechodziły miliony z WOŚP.

Tabasco to główny podwykonawca Złotego Melona i WOŚP. Do tej spółki przepływają wielomilionowe kwoty. Mrówka Cała to dosłownie mrówka przy słoniu, jakim jest Tabasco – przekonywał. Wielgucki jasno mówi, że nie boi się kolejnych procesów.

Nie boję się procesów, mam bogaty materiał i dokumentację, do tego informacje od ludzi uczestniczących w realizacjach firmy. Jestem do pełnej dyspozycji procesowej. Będą dalsze publikacje, bo to, co się dzieje wokół Owsiaka, to są rzeczy skandaliczne. Mnie ani Owsiak ani WOŚP ust nie zamkną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.