Wikimedia.com

Jurek Owsiak, wciąż nie może pogodzić się z tym że jego legenda niknie w oczach. Na jego nazwisko i sztuczki nie nabrał się sąd, przyznając że tezy formułowane przez blogera Piotra Wielguckiego miały uzasadnienie w faktach. Sąd zażądał również wglądu do ksiąg rachunkowych WOŚP, ale Owsiak do dziś tego zarządzenia nie spełnił. Dla odmiany z samego serca WOŚP wyszły emaile szkalujące i oczerniające blogera o pseudonimie Matka Kurka.

Niedługo po wyroku sądu, Wielgucki postanowił poinformować sztaby WOŚP o tym jakiemu człowiekowi ufają. W tym celu, do 1467 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozesłał emaile, w których zawarł wyrok sądu w Złotoryi z pytaniem: „Czy Państwo macie pełną wiedzę na temat działalności WOŚP i Jerzego Owsiaka? Czy wiecie Państwo, że w Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok, który jest miażdżący dla Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP?”. Wśród informacji, jakie w wiadomościach zawarł Wielgucki były m.in: sąd przesłuchał jako świadka główną księgową WOŚP, która „odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono”„Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu Piotra Wielguckiego, sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy wykorzystaniu firmy ,,Mrówka Cała” i ,,Złoty Melon”, przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do Jerzego Owsiaka”.

Niestety, wielu wolontariuszy i członków sztabu wciąż ma problem z przyjęciem do wiadomości prawdy o swoim idolu. Stąd wiele niecenzuralnych odpowiedzi pod adresem blogera. Jedna odpowiedź, która nadeszła z adresu mailowego szczepu harcerskiego, brzmiała: „nie wysyłajcie do mnie czegoś takiego, rozumiemy się ???Gówno mnie to obchodzi, co Pan myśli na temat WOŚP !!!!z wyrazami „nie”szacunku”, „spadaj PAN nA drzewo!!!Nie spamuj kurka !!!”.

Mimo wszystko akcja blogera i kolejne medialne informacje o ograniczaniu lub odwoływaniu imprez związanych z WOŚP musiały rozjuszyć Owsiaka. Do sztabów, rozesłano bowiem pełne inwektyw i obelg wiadomości na temat niepokornego blogera: „bloger Matka Kurka (…) dopuścił się wielokrotnego zniesławienia i znieważenia tak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak i Jurka Owsiaka”, informacje o przepływach finansowych są określane jako „szkalujące Orkiestrę wiadomości”. Wszyscy, którzy otrzymali maile są zdaniem autorów listu: „obiektem ataków nienawidzącego ludzi, chorego z nienawiści, sfrustrowanego furiata”. Czytamy też, że „(…) mamy do czynienia z człowiekiem wręcz niebezpiecznym. Cyniczny, pełen jadu, przepełniony złem, a jednocześnie przebiegły, sprytny, wyrachowany. Na co dzień bezrobotny, bez sukcesów w życiu, z trudną przeszłością, całą swoją energię wkłada w tworzenie bloga, gdzie publikuje treści tak skrajnie szowinistyczne i napastliwe, że nie raz już zaprowadziły go one przed oblicze sądu. Obiektami jego ataków są osoby publiczne, urzędnicy, działacze społeczni, politycy, publicyści. Skala nienawiści, z jaką rzuca się na kolejne ofiary, wykracza poza wszelkie normy moralności, etyki, człowiek ten nie uznaje kompromisów w dążeniu do celu jakim jest dzieło zniszczenia. Tym razem zniszczyć chce Fundację WOŚP i Jurka Owsiaka.” Pod tym pięknym paszkwilem, podpisali się… prezes fundacji WOŚP prof. Bohdan Maruszewski , wiceprezes prof. Piotr Burczyński oraz członek zarządu fundacji Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, a także „Pracownicy i współpracownicy Biura Fundacji WOŚP”. Czyli wydawałoby się ludzie na poziomie, z tytułami profesorskimi… Jak widać obcowanie z Owsiakiem bardzo zmienia.

Sam Owsiak wysłał do sztabów swój list: „Nie pierwszy raz ludzie, którzy nienawidzą tych, którzy coś robią, próbują zdyskredytować, zohydzić, wymyśleć każdy paszkwil i męczyć innych, aby zbudować zły obraz Polski. (…) Tak jak Zarząd – przepraszam Was, że jesteście nękani przez tego oszołoma.” Również bardzo merytorycznie i rzeczowo. Brawo.

Sam Wielgucki, naswoim blogu informuje: „Treść paszkwilu oczywiście trafi do Sądu Okręgowego w Legnicy, jako część odpowiedzi na apelację oraz jako dowód w prywatnym akcie oskarżenia skierowanym przeciw Jerzemu Owsiakowi i najpewniej fundacji WOŚP. Nie odpuszczę tym ludziom, którzy sami sobie nadali status nietykalnych. Z dumą noszę szkarłatne litery: wariat, furiat, pełen nienawiści nieudacznik, bo to są komplementy, które odróżniają mnie od „miłości, przyjaźni i muzyki” Jerzego Owsiaka oraz całej WOŚP.”

na podstawie: polskaniepodlegla.pl