Wikimedia.com
Wikimedia.com

Polska szkoła – o czym wielokrotnie pisaliśmy – z edukowania, przerzuca się na indoktrynowanie najmłodszych. Najnowszymi “bohaterami”, których siłą narzuca się najmłodszym stał się Jurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Co ciekawe, Owsiakiem indoktrynuje się uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Chodzi o podręcznik wydawnictwa MAC pt. “Odkrywam siebie i świat”. Owsiakowi i jego “Orkiestrze” poświęcono dwie strony, a dzieciaki mogą przeczytać m.in że…:

Sprawozdania ze zbierania pieniędzy i z koncertów towarzyszących akcji są przekazywane przez Telewizję Polską.

Podręcznik mówi o historii WOŚP, prezentuje zdjęcie “Ojca Założyciela”, ale ani słowem nie wspomina o nieprawidłowościach, znikających i pojawiających się spółkach, o dziwnych transakcjach finansowych i atakowaniu osób zadających niewygodne pytania. To jednak błahostka. Najważniejsze, że mamy wierszyk pochwalny na cześć “Jurka”:

Od Kwidzyna aż po Kraków, gramy dzisiaj dla dzieciaków. Dajmy dzieciom znów nadzieję. Niech się dzieje, niech się dzieje.

a także jakże obiektywne zadanie dla uczniów:

Ułóż i napisz w zeszycie hasło promujące Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Rodzi się pytanie, czy resort edukacji nie ma w zanadrzu bardziej wartościowych autorytetów dla dzieci i młodzieży?

3 KOMENTARZE

  1. Mam inne rymowanki o Owsiaku: Owsiak, wóda i libacje to jest Woodstock we wakacje. Albo: Owsiak, Woodstock, Mrówka Cała ani grosza dla bęcwała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.