Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

W 11 rocznicę wejścia Polski do Unii, Janusz Palikot wraz ze swoimi zwolennikami zorganizował happening. W Lublinie zaklejono tablicę z nazwą “Pl. Kaczyńskiego” a w jej miejsce wstawiono nową z nazwą “Pl. Unii Europejskiej”.

Tablica z nazwą placu, znajduje się w Lublinie przed Centrum Kultury. Zwolennicy Palikota zakleili nazwę “Pl. Kaczyńskiego” a następnie obok postawili nową z nazwą “Pl. Unii Europejskiej”. Lider Twojego Ruchu,  o sprawie napisał na Tweeterze: Dziś w Lublinie zaproponowałem, aby zamienić ulice i place związane z Lechem Kaczyńskim na Unii Europejskiej!

Swoją kolejną hucpę uzasadnia tym że śp. Lech Kaczyński był “marnym prezydentem”. Ponadto zdaniem kandydata na prezydenta był to prezydent “Bez żadnych dokonań, ośmieszał kraj, a ostatnie stenogramy pokazały, że odpowiada za katastrofę smoleńską”.

Nie rozumiem, dlaczego Lecha Kaczyńskiego tak się gloryfikuje. Był beznadziejnie słabym prezydentem. Nie mogę zaakceptować, że człowiekowi, który odpowiada za śmierć wielu osób w katastrofie, stawia się pomniki, nazywa się jego nazwiskiem ulice czy place – prowokował Palikot, przemawiając w Lublinie.

Gorzelnik z Biłgoraja, znany z latania po studiach telewizyjnych z wibratorem zapowiedział składanie podobnych wniosków o zmianę nazw placów i ulic nazwanych imieniem śp. Prezydenta w innych miastach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.