Opór społeczny wobec szczepień jest coraz większy. Niestety urzędnicy hołdujący metodom totalitarnym coraz częściej wymierzają świadomym rodzicom kary.

Wyszczepialność jest w Polsce na bardzo wysokim poziomie, ale widoczny jest niestety wzrost liczby osób uchylających się od szczepień – stwierdził Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny informuje, że coraz więcej rodziców w obawie przed szkodliwymi dla zdrowia efektami ubocznymi nie poddaje swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom. W latach 2006-2010 w statystykach widniało około 4 tysiące takich przypadków, w ubiegłym roku było to już ponad 23 tysiące.

Niestety w III RP urzędnicy chcą mieć całkowitą kontrolę nad społeczeństwem i usiłują zdyscyplinować rodziców poprzez stosowanie surowych kar. Początkowo wysyłane jest upomnienie, wezwanie do zaszczepienia w ciągu tygodnia, a w przypadku dalszego oporu – grzywna w wysokości nawet 10 tysięcy złotych. Karę można nakładać wielokrotnie, a maksymalna łączna wysokość kar wynosi aż 50 tysięcy złotych.

Rodzice nie są jednak całkowicie pozbawieni obrony przed opresyjnym, totalitarnym państwem. Swoich praw do decydowania o dzieciach mogą dochodzić poprzez złożenie zażalenia na decyzję urzędników do ministra zdrowia, zaś gdy okaże się to nieskuteczne – przysługuje im odwołanie do sądu administracyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here