Papież Franciszek po dzisiejszej modlitwie Anioł Pański, odnosząc się do 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, drążcym głosem zaapelował o pokój na świecie. – W sposób szczególny myślę dziś o trzech kryzysowych regionach: śródziemnomorskim, irackim oraz ukraińskim. Proszę was  byście nadal przyłączali się do mojej modlitwy – powiedział – Czas się zatrzymać. Zatrzymajcie się, proszę!

Ojciec Święty Franciszek podczas celebracji Mszy Św. w katedrze św. Sebastiana w Rio de Janeiro.
Foto: Semilla Luz/Flickr.com

Ojciec Święty przypomniał, że Benedykt XV nazwał I wojną światową bezsensowną masakrą – Kiedy wspominamy to tragiczne wydarzenie wzywam, by nie powtarzać błędów z przeszłości, ale aby pamiętać i uczyć się z historii, dając pierwszeństwo pokojowi poprzez dialog cierpliwy i odważny – zaapelował. – Proszę was byście nadal przyłączali się do mojej modlitwy, aby Pan Bóg dał ludności i władzom tych regionów mądrość i siłę, niezbędne, by w sposób zdecydowany iść po drodze pokoju, odpowiadając na wszelkie obelgi niezłomną wolą dialogu, negocjacji i pojednania. Przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji niech nie kierują się własnym interesem, lecz dobrem wspólnym i poszanowaniem każdego człowieka – podkreślił.

Pamiętajmy, że wojna wszystko zaprzepaszcza, a w pokoju nic się nie traci. – powiedział papież – Nigdy więcej wojny, bracia i siostry. Myślę tu przede wszystkim o dzieciach, którym odbiera się nadzieję na godne życie, na przyszłość. Myślę o dzieciach zabitych, rannych, okaleczonych, osieroconych, o dzieciach, dla których zabawkami są niewypały, o dzieciach, które nie potrafią się uśmiechać. Zatrzymajcie się, proszę. Proszę was o to z całego serca. Czas się zatrzymać. Zatrzymajcie się, proszę! – zaapelował.

na podstawie: pl.radiovaticana.va, radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.