foto: wikimedia.commons.org

W internecie powstała petycja. Jej autorzy domagają się powrotu Antoniego Macierewicza na stanowisko szefa MON. Petycja kierowana jest do prezydenta, premiera i szefa PiS.

Antoni Macierewicz to jedno z najgłośniejszych nazwisk w związku z przeprowadzoną rekonstrukcją rządu. Na stanowisku szefa MON zastąpił go Mariusz Błaszczak. Natychmiast podniosły się głosy oburzenia, twardy elektorat PiS-u nie może wybaczyć władzom partii, a zwłaszcza prezydentowi Dudzie tego ruchu.

Efektem niezadowolenia jest internetowa petycja skierowana do prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego.

Antoni Macierewicz jest najlepszym Ministrem Obrony Narodowej, jakiego miała Polska, co było nie w smak wrogim naszej Ojczyźnie środowiskom. My, Polacy, domagamy się przywrócenia Pana Ministra – czytamy w dokumencie.

Przez ostatnie dwa lata Antoni Macierewicz osiągnął naprawdę wiele ‐ Wojsko Polskie przestało być atrapą i kompanią honorową, a stało się sprawnym oraz silnym czynnikiem państwowotwórczym; Polacy przestali odwracać wzrok na widok żołnierza, ponieważ wiedzą, że to człowiek, który ich obroni – przekonują autorzy.

Zdaniem inicjatorów petycji za odwołaniem Macierewicza stoją intryganci w obozie „dobrej zmiany” oraz środowisko dawnych Wojskowych Służb Informacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here