Paweł Kukiz / foto: facebook.com
Paweł Kukiz / foto: facebook.com

Wielką eksterminacją można nazwać wysłanie 3 milionów ludzi na poniewierkę. Trzeba doprowadzić do tego, aby ci Polacy mogli wrócić do Polski. Stworzyć warunki dla zaistnienia gospodarki wolnorynkowej i pracy” – powiedział kandydat na prezydenta Paweł Kukiz w TVP Info.

– Trzeba doprowadzić do tego, by ta ludność wypędzona – 3 miliony Polaków, którzy zostali przez ten system wypędzeni, mogła wrócić do Polski. Stworzyć warunki dla zaistnienia gospodarki wolnorynkowej, pracy, opodatkowania pracy. Władza wypędziła 3 miliony ludzi z Polski – mówił Kukiz w programie „Dziś wieczorem”.

Zdaniem Kukiza Polacy nie wracają, bo nie mają do czego. – Bo ta władza doprowadziła do sytuacji, że nasza praca jest w 60 procentach opodatkowana i pracodawcy nie mogą tworzyć miejsc pracy – przekonywał muzyk. – Pamiętam temat historyczny – wielka emigracja – kiedy 40 tysięcy ludzi wyjechało z Polski po powstaniu listopadowym. Wielką eksterminacją można nazwać wysłanie 3 milionów ludzi na poniewierkę – mówił Kukiz.

Goszczący w TVP Info Paweł Kukiz krytycznie odniósł się do planów sprzedaży broni Ukrainie. Takie kroki kandydat na prezydenta określił mianem „samobójczych”, które mogą sprowokować Rosję. – Mogą doprowadzić nawet do tego, że Rosjanie rozpędzą się tak, że granicę będziemy mieli na Wiśle – ocenił. – [Ukraińcy, przyp. red.]To są nasi bracia. Z przyjemnością oddam im wiele rzeczy, ale ani jednego naboju – mówił Kukiz.

Źródło: TVP Info / Pch24.pl