Wikimedia/Grzegorz Chorus

Stanisław Zaborowski walczący od wielu lat w Kanadzie o dobre imię Polski, na antenie Telewizji Republiki opowiedział o skandalicznym zachowaniu Marii Peszek.

Peszek wystąpiła w jednym z programów kanadyjskiej telewizji, nie oszczędzając Polski i Polaków. Zaborowski powiedział, że był to program, w którym czwórka warszawskich artystów została przepytana w celu obrzucenia naszego kraju błotem.

To mieli być przedstawiciele dziedzin artystycznych. Tam była plastyczka, piosenkarka, rzeźbiarz i aktor teatralny. Tylko jedna z tych osób była taką, o której ktoś coś wiedział, pozostałe to były osoby anonimowe. Tą osobą była Maria Peszek. To utalentowana osoba, która zdaje się, że ma sporą ekipę fanów – powiedział.

Peszek stwierdziła m.in. że Polska wraca do faszyzmu, ekstremalnego nacjonalizmu i rządów Kościoła.

Mówiła również, że pewnych rzeczy się o polskiej historii nie mówi, zamazuje się je. Ona powiedziała, że dopiero w wieku lat 14 dowiedziała się o Jedwabnem. Jest jej piosenka na temat tęczy na Placu Zbawiciela. Jest pokazana sekwencja filmowa i ona napisała piosenkę na ten temat, że spaliliśmy tęczę, jak spaliliśmy Żydów w stodole. To, że wybudowano tęczę pod kościołem Zbawiciela, to była prowokacja. Ona twierdziła, że zdjęcie tej tęczy to skandaliczne wydarzenie, że to kolejny dowód, że Polska wraca do faszyzmu – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here