Lider .Nowoczesnej Ryszard Petru w liście skierowanym do 150 prezydentów miast, wojewodów, biskupów i arcybiskupów, zwraca się o dialog ws. przyjmowania uchodźców. Pyta m.in. ilu osobom mogliby zaoferować schronienie.

„Strach przed uchodźcami, na którym bazuje partia rządząca, nie powinien stłumić w nas – Polakach – odruchów człowieczeństwa. Nie możemy pozostać obojętni na los milionów uciekających przed wojną i szukających w Europie schronienia osób” – napisał polityk w swoim liście.

„Wobec ignorancji i braku jakiejkolwiek inicjatywy ze strony obozu rządzącego” Petru zaprasza do dialogu, gdyż jego zdaniem „realne rozwiązanie kryzysu uchodźczego może nastąpić tylko w porozumieniu z samorządami i parafiami – podmiotami, które mogą zadeklarować dobrowolne przyjęcie uchodźców”. Lider .Nowoczesnej w liście pyta włodarzy miast i hierarchów, ilu uchodźcom mogliby zaoferować schronienie.

źródło: ndie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Trzeba po prostu go zapytać, co on osobiście zrobił dla kogokolwiek, charytatywnie, i nie jednorazowo, tylko stale czy pomaga… Powinno to wystarczyć za odpowiedź…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.