Ryszard Petru jeszcze niedawno twierdził, że założenia programu “500+” należy zmienić i wprowadzić takie kryterium dochodowe, by pieniędzy nie dostawali najbogatsi. Minęło kilka miesięcy, a lider .Nowoczesnej zmienił zdanie.

Polityk na łamach “Gazety Wyborczej” przyznał, że jest w trakcie pobierania świadczenia z programu “500+”. Tymczasem jeszcze w lutym grzmiał, że założenia programu należy zmienić tak, by nie mogli korzystać z niego najbogatsi.

A teraz przyjrzyjmy się finansom Ryszarda Petru. Zgromadził on prawie milion złotych oszczędności, 156 tys. euro, 166 tys. dolarów oraz ok. 150 tys. zł w papierach wartościowych.

Jak lider .Nowoczesnej tłumaczy swoją decyzję? Mówi, że robi to dla zasady, ponieważ nie może być w kraju dzielenia na lepszych i gorszych.

Skoro mam do czegoś prawo, to je egzekwuję. I robię to dla zasady. Jeżeli ustala się, że świadczenia może pobrać tylko część ludzi, to ja to respektuję. Ale jeżeli prawo mają wszyscy – dlaczego mam się go sam pozbawiać? – powiedział Petru.

1 KOMENTARZ

  1. Skoro ten śmieć twierdzi, że nie może być w kraju dzielenia na lepszych i gorszych to dlaczego skur*ysyn zarabia miesięcznie 50.000 zł (jak nie więcej) a inni 1500?

    Oni dlatego nie chcą wprowadzić powszechnego dostępu do broni. Bo za takie pier*olenie ktoś by takiego gnoja odstrzelił…

    Pozdrawiam

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.