Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom” obchodzony będzie XVIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Dzień Islamu w Kościele katolickim będzie obchodzony w Akademiku Praskim przy ul. Floriańskiej 3A przy katedrze na warszawskiej Pradze.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 przy dźwiękach muzyki Orientu. Po powitaniu i wprowadzeniu w temat tegorocznych obchodów – “Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom” – odbędzie się dwugłos na ten temat. Prelekcję pt. „Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka i przyrodę jako Boże dzieło w perspektywie encykliki ‘Laudato si’ wygłosi o. Stanisław Jaromi OFMConv. Natomiast „Muzułmańskie odniesienie do świata przyrody jako Bożego stworzenia” przybliży Andrzej Saramowicz.

Kolejnym punktem spotkania będzie czytanie fragmentów Biblii i Koranu oraz wspólna modlitwa.

Dzień Islamu obchodzony będzie też m.in. w Krakowie. O 15.30 w bazylice ojców franciszkanów odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Prof. Łukasz Kamykowski, referent Archidiecezji Krakowskiej ds. Dialogu Międzyreligijnego.

1 KOMENTARZ

  1. To już nie po drodze mi z KK ,przeginają na maksa .Może te nasze błazny niech zobaczą jak brudasy w Indiach dbają o” wspólny dom” .katolików mordują hurtem ,pomijam inne kraje zamieszkałe przez kozojebców . Jebani liberałowie i lewacy .Życie z kobrą królewska pod jednym dachem jest możliwe ,tylko w przypadku zamknięcia jej szczelnie w terrarium .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here