Foto: Dariusz Iwanski/mg.gov.pl

Wicepremier i minister gospodarki w koalicyjnym rządzie PO-PSL, prezes PSL Janusz Piechociński niespodziewanie odwiedził wczoraj Radio Maryja. Podkreślił znaczenie społeczne toruńskiego nadawcy, a odebranie dotacji na odwierty geotermalne nazwał przedmiotem gry politycznej. Podkreślił także, że PSL od zawsze staje po stronie wartości promowanych przez Kościół i broni tradycyjnego modelu rodziny.

Siedziba Radia Maryja.
Foto: Wikimedia Commons

Spotykam się z wszystkimi(…) nie tylko mediami, ale także organizacjami i instytucjami, bo trzeba dziś jak nigdy budować wspólnotę w kontakcie, w rozmowie, w solidarności, w przyjaźni – wyjaśnił wicepremier powody swojej wizyty u toruńskiego nadawcy. Przekazał także prezent – wykonany z ceramiki wizerunek Św. Jana Pawła II. Janusz Piechociński podkreślił, że Radio Maryja jest medium niezależnym, katolickim, które formułuje postawy, buduje wspólnotę, a także poprzez przekaz i modlitwę odpowiedzi na wyzwania współczesnej rzeczywistości. – Wartości sprawdzone przez pokolenia trzeba umacniać, trzeba je pielęgnować, trzeba się nimi dzielić – dodał.

Odnosząc się do sprawy związanej z miejscem na naziemnym multipleksie cyfrowym dla TV Trwam odciął się od działań Platformy Obywatelskiej mówiąc – Rząd nie jest jednobarwny politycznie – podkreślił, że stanowisko PSL i przedstawiciela tej partii w KRRiT od początku było jednoznaczne – Środowisko chrześcijańskie, katolickie nie tylko ma prawo, ale ma obowiązek mieć dostęp do możliwości technicznych, do dialogu, do kontaktu, do prezentowania swojej opinii – następnie zaznaczył, że jego zdaniem ogromną rolę w kształtowaniu mediów w naszym kraju powinien odgrywać kapitał narodowy – To nie może być tak, że w procesie globalizacji wyrzucimy z bardoz ważnego obszaru mediów, szczególnie tych najnowszej generacji, elektronicznych, polski kapitał – powiedział.

Prezes PSL podkreślił przywiązanie jego partii do wartości głoszonych przez Kościół katolicki, takich jak tradycyjny model rodziny – rodzinę sprawdzoną przez wieki i pokolenia – jak zaznaczył Piechociński. Idąc za słowami polskiej pieśni dodał – Wiary ojców dochowanie jest dla nas fundamentalną sprawą – odniósł się także do kwestii Konwencji ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, którą mocno krytykował m.in. polski Episkopat, za przemycanie w niej treści nieprzyjaznych tradycyjnemu modelowi rodziny. Powiedział, że PSL, wraz z konserwatywnym skrzydłem PO otwarcie sprzeciwiają się tej konwencji.

Janusz Piechociński odniósł się także do kwestii odebrania dotacji państwowych prowadzonym przez Fundację Lux Veritatis, m.in. nadawcy TV Trwam, odwiertom geotermialnym – Kwestia geotermii toruńskiej stała się przedmiotem gry politycznej i to był główny powód dla którego geotermia nie otrzymała publicznych środków, które powinna otrzymać – dodał także, że – Każdy kto rozbudowuje i wykorzystuje energię odnawialną powinien na tych samych zasadach uzyskać wsparcie – powiedział.

na podstawie: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.