1 maja kojarzy się w Polsce z komunistycznym świętem pracy, W 2004 roku, również pierwszego maja, Polska stała się kolejną częścią Unii Europejskiej.

Plakat akcji.
Foto: organizatorzy

„Przekupiono Polaków funduszami, pożyczkami czy dofinansowaniami, pochodzącymi często z dodruku pieniądza, co jest jednym z powodów kryzysu panującego w strefie euro. Wmawiano Polakom, że nie jesteśmy w Europie, kiedy od setek lat znajdujemy się w jej centrum, wielokrotnie ratując europejskie narody przed zniszczeniem i upadkiem, chociażby pod murami Wiednia, opierając się inwazji islamu, czy też na przedpolach Warszawy, broniąc zwycięsko cywilizacji przed bolszewickim barbarzyństwem nadciągającym ze wschodu. Aneksja Polski do Unii Europejskiej przyniosła nam w zamian za to utratę suwerenności politycznej, gospodarczej a nawet obyczajowej, co zatem idzie utratę realnej niepodległości. Polska stała się ledwie częścią wielkiego, europejskiego, biurokratycznego molocha, zależną od decyzji polityków zasiadających wygodnie w Brukseli, których jedynym celem są własne interesy, a nie interesy narodów w skład Unii wchodzących.” – Piszą organizatorzy

Organizatorzy Antyunijnej pikiety Nie chcą tylko protestować. Chcą jasno pokazać Polakom, jak twierdzą – narodową alternatywę. Dlatego wychodzą pierwszego maja na ulicę Szczecina z hasłem „Państwo Narodowe zamiast Unii Europejskiej”.

Organizator: Ruch Narodowy Szczecin
Czas: 1 maja 2013 r., 17:00
Miejsce: Plac Grunwaldzki, Szczecin
Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/355544327880404/