30 sierpnia odbył się mecz inauguracyjny Mistrzostw Świata w siatkówce 2014 pomiędzy Polską i Serbią. Biało-Czerwoni pokonali mistrzów Europy z 2011 roku 3:0.

Już od drugiej przerwy technicznej Polacy prowadzili czterema punktami (16:12). Potem przewaga znacząco rosła. Drugi set rozpoczął się prowadzeniem Polaków 5:1. Serbowie tracili z minuty na minutę zapał, gdy widzieli, jak bardzo w tyle są za drużyną znad Wisły.

Problemem dla Polaków stały się ataki Aleksandara Atanasijevicia, jednak po dłuższym czasie rozkręcili się i zaczęli coraz lepiej kończyć akcje.

W pierwszym składzie w drużynie polskiej grali: Zagumny, Nowakowski, Winiarski, Wlazły, Kłos, Mika, Zatorski ( na pozycji libero) oraz Konarski i Drzyzga. Po pierwszym meczu dobrą grą mogą się pochwalić: Paweł Zagumny, Karol Kłos i Mariusz Wlazły.

Inauguracja wypadła dla Polaków znakomicie. Teraz Biało-Czerwoni będą kontynuować swoja grę we Wrocławiu. Miejmy nadzieję, że z podobnymi efektami, jak w pierwszym meczu.