Foto: Elekes Andor

Po raz kolejny rządząca partia zwraca się przeciwko obywatelom. Tym razem chodzi o projekt likwidacji akcyzy od aut osobowych, złożony przez Kukiz’15.

Krzysztof Sitarski z Kukiz’15 przedstawił projekt zmian w ustawie o podatku akcyzowym. Autorzy proponują, by z ustawy o podatku akcyzowym wykreślić pojęcia “samochodów osobowych”. Oznaczałoby to, że takie auta nie podlegałyby opodatkowaniu.

Wzrost gospodarczy i industrializacja pobudzają popyt na samochody, trzeba tworzyć zachęty dla Polaków do zakupu pojazdów spełniających normy ekologiczne – powiedział Sitarski.

Partia rządząca nie podziela jednak entuzjazmu opozycji. Jej przedstawiciele złożyli wniosek o odrzucenie projektu już w pierwszym czytaniu. O uzasadnienie pokusił się Tadeusz Cymański.

Przyczyna jest banalna, ale kardynalna, podstawowa, fundamentalna – niestety pieniądze – powiedział, dodając, że budżet straciłby na tym ok. 1,5 mld zł.

W piątek projekt został rzeczywiście odrzucony, działacze ruchu Pawła Kukiza nie kryją oburzenia anty-obywatelską postawą partii rządzącej.

Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nakłada na Obywateli taką daninę, mimo iż Unia nie narzuca naszym rządzącym takiego obowiązku. Objęcie samochodów akcyzą prowadzi w praktyce do podwójnego opodatkowania tego samego towaru! PiS woli jednak dalej uderzać w kieszenie Obywateli. Buta i arogancja władzy przekracza wszelkie granice – czytamy na oficjalnym profilu Kukiz’15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.