Prawo i Sprawiedliwość skrytykowało inicjatywę klubu Kukiz ’15, Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Kontroli Wyborów i innych stowarzyszeń, chcących przeprowadzenia referendum ws. przyjmowania imigrantów.

„Takie referendum ma sens, kiedy rząd ma inne zdanie niż większość społeczeństwa. W tym wypadku tak nie jest. PiS jest przeciwny przyjmowaniu uchodźców. To oznacza, że referendum zostałoby zorganizowane w tym samym duchu, w jakim rząd deklaruje swoją aktywność” – powiedział poseł PiS-u Marek Suski, który przy okazji zaatakował Pawła Kukiza, twierdząc, że ten „chce być bardziej PiS-owski od PiS-u”.

Poseł Suski nie jest najwyraźniej zbyt dobrze poinformowany, jeśli chodzi o zamiary jego partii. Rząd Beaty Szydło zadeklarował, że wypełni poprzednie zobowiązania rządu PO-PSL i przyjmie 7 tysięcy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Ostatnie sondaże pokazują, że ponad 70% Polaków opowiada się przeciwko przyjmowaniu do Polski tzw. uchodźców. W tej sytuacji trudno o znalezienie punktu wspólnego pomiędzy zachowaniem władzy a opinią obywateli.

Polska będzie przyjmować także muzułmanów, nie jak wcześniej deklarowano chrześcijan – przyznał wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Uzasadnia to tym, że Polska nie może rozróżniać między chrześcijanami a muzułmanami ponieważ było by to niesprawiedliwe.

prostozmostu.net/mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.