wikimedia.commons.org

Głosami PiS i PO Sejm przyjął uchwałę ws. umowy CETA, która popiera zaproponowany przez KE tryb ratyfikacji umowy bez akceptacji państw członkowskich.

Za głosowało 326 posłów, przede wszystkim PO i PiS. Przeciw było 90, 11 wstrzymało się od głosu. Uchwały nie poparła Nowoczesna, która nie zgadzała się z przyjętą wcześniej poprawką, dającą Sejmowi możliwość ratyfikacji umowy większością 2/3 głosów.

Przeciwko umowie CETA zdecydowanie oponowali posłowie Kukiz’15. Przed głosowaniem poseł tego ugrupowania Piotr Apel zwracał uwagę, że przyjęcie uchwały to w istocie poparcie dla tymczasowego stosowania CETA. Podobne argumenty przedstawiał poseł niezrzeszony i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Trybu ratyfikacji bronili przedstawiciele rządu, a także posłowie PO.

Zdecydowana większość posłów odrzuciła również poprawkę zgłoszoną przez Kukiz’15, według której ws. przyjęcia umowy CETA miałoby odbyć się ogólnopolskie referendum.

Czytaj także: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o umowie CETA!

źródło: kresy.pl/PAP

2 KOMENTARZE

  1. Rozkradli i rozsprzedali Polski przemysł i media. Rozbroili WP, a teraz chcą o obcych wojsk w kraju. Oddali niepodległość Polski w ręce UE i zachodu. Zostało już tylko dobić Polską gospodarkę i do końca zniewolić Polaków. Kim są ci antypolacy i ZDRAJCY ?! Nas są miliony a ich garstka. Czas odebrać władzę i oddać w ręce Patriotów !

    12

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.