Piotr Gliński

Piotr Gliński zapowiedział, że w ciągu czterech lat w Warszawie powstanie Muzeum Getta Warszawskiego. Zdaniem wicepremiera tragiczna historia getta jest częścią polskiej kultury.

Chciałbym dodać, że decyzja o powstaniu tego muzeum zapadła w listopadzie 2017 r., ogłosiliśmy ją wspólnie z dzisiejszym premierem Mateuszem Morawieckim na wspólnej konferencji prasowej. I nie miała nic wspólnego z ostatnimi kontrowersjami polsko-żydowskimi po uchwaleniu ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – powiedział w rozmowie z Gazetą Polską Codziennie Gliński.

Przetargi na budowę placówki mają zostać ogłoszone zaraz po tym, jak uda się wydzierżawić od samorządu województwa mazowieckiego budynek Szpitala Bersohnów i Baumanów w Warszawie. Póki co marszałek województwa nie reaguje na wnioski i oferty składane przez urzędników ministerstwa kultury.

3 KOMENTARZE

  1. Jakiego powstania, tych kilkunastu bojowników co walczyło nazywać powstaniem to hucpa . Pozostali szmalcownicy i działacze “13” układali się z Niemcami, nie walczyli. Mamy z własnych podatków finansować kolejny antypolski kibuc, kiedy nie mamy własnego muzeum ???

    2

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.