Budynek sejmu foto: wikimedia Commons

Dziś Donald Tusk w TVN24 mówi, że należy walczyć z powszechną tolerancją dla pijanych kierowców, jednak w kwietniu 2013 roku  dzięki posłom PO i SLD, sejm odrzucił projekt nowelizacji kodeksu karnego przewidujący zaostrzenie kar dla pijanych kierowców…

Premier jak zwykle liczy na krótką pamięć swoich wyborców, w kontekście tragedii z Kamienia Pomorskiego Tusk apeluje o walkę z pijanymi kierowcami, jednak, nie tak dawno, bo w kwietniu 2013 roku, sejm głosami głównie posłów z PO i SLD odrzucił projekt nowelizacji kodeksu karnego przewidujący zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. Przepadł wówczas pomysł, aby konfiskować pojazd którym jeździł przyłapany na „podwójnym gazie” kierowca.

Projekt nowelizacji autorstwa Solidarnej Polski przewidywał wprowadzenie możliwości orzekania przez sądy konfiskaty na rzecz Skarbu Państwa pojazdu należącego do pijanego kierowcy. Ponadto projektodawcy wnosili, aby wizerunek osoby skazanej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mógł być publikowany publicznie. Zmiany nie były na rękę posłom z PO i SLD. Za odrzuceniem projektu było 248 posłów. Przeciwko zagłosowało tylko 160 posłów.

na podstawie: niewygodne.info.pl / sejm.gov.pl /