Wczoraj pisaliśmy o akcji internautów, którzy zasypują profil partii rządzącej pytaniami o powód sprzeciwienia się zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Wczoraj administracja profilu zamieściła wreszcie „wyjaśnienie” i trzeba przyznać, jest ono niesłychane. Główne przesłanie jest takie, że zdaniem PO zwiększenie kwoty wolnej od podatku, pogorszyłoby sytuację obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej i społecznej.

Oświadczenie, zaczyna się oficjalnie:

W ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele pytań dotyczących kwoty wolnej od podatku, postanowiliśmy na nie odpowiedzieć za pomocą notatki.

By w kolejnym zdaniu wrócić do retoryki o opozycji, podpalającej kraj i stojącej na straży porządku i ładu Najjaśniejszej Platformie:

Opozycja w demokratycznym państwie może zaproponować dowolny, najbardziej nawet nieodpowiedzialny projekt. Natomiast zadaniem rządzących jest to, by prowadzić politykę realnie sprzyjającą obywatelom oraz gasić populistyczne zapędy opozycji. Tak było w przypadku projektu o tzw. kwocie wolnej od podatku.

A następnie przechodzimy do stylistyki humorystycznej, wręcz kabaretowej:

Platforma Obywatelska konsekwentnie prowadzi politykę takiego budowania systemu podatkowego, który jest możliwie najkorzystniejszy dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują – dla polskich rodzin, a szczególnie tych najuboższych.

By zakończyć w sposób absurdalny:

Zwiększenie kwoty wolnej od podatku nie tylko nie poprawiłoby zatem sytuacji obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej i społecznej, ale nawet by ją pogorszyło.

Platforma Obywatelska zawsze będzie opowiadała się za takimi rozwiązaniami, które pozytywnie wpływają na standard życia polskich rodzin.