Wczoraj pisaliśmy o akcji internautów, którzy zasypują profil partii rządzącej pytaniami o powód sprzeciwienia się zwiększeniu kwoty wolnej od podatku. Wczoraj administracja profilu zamieściła wreszcie “wyjaśnienie” i trzeba przyznać, jest ono niesłychane. Główne przesłanie jest takie, że zdaniem PO zwiększenie kwoty wolnej od podatku, pogorszyłoby sytuację obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej i społecznej.

Oświadczenie, zaczyna się oficjalnie:

W ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele pytań dotyczących kwoty wolnej od podatku, postanowiliśmy na nie odpowiedzieć za pomocą notatki.

By w kolejnym zdaniu wrócić do retoryki o opozycji, podpalającej kraj i stojącej na straży porządku i ładu Najjaśniejszej Platformie:

Opozycja w demokratycznym państwie może zaproponować dowolny, najbardziej nawet nieodpowiedzialny projekt. Natomiast zadaniem rządzących jest to, by prowadzić politykę realnie sprzyjającą obywatelom oraz gasić populistyczne zapędy opozycji. Tak było w przypadku projektu o tzw. kwocie wolnej od podatku.

A następnie przechodzimy do stylistyki humorystycznej, wręcz kabaretowej:

Platforma Obywatelska konsekwentnie prowadzi politykę takiego budowania systemu podatkowego, który jest możliwie najkorzystniejszy dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują – dla polskich rodzin, a szczególnie tych najuboższych.

By zakończyć w sposób absurdalny:

Zwiększenie kwoty wolnej od podatku nie tylko nie poprawiłoby zatem sytuacji obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej i społecznej, ale nawet by ją pogorszyło.

Platforma Obywatelska zawsze będzie opowiadała się za takimi rozwiązaniami, które pozytywnie wpływają na standard życia polskich rodzin.

17 KOMENTARZE

 1. Jesli kilka razy cos obiecujesz, pozniej robisz wszytsko przeciwnie do obiecanek, a ludzie i tak na ciebie glosuja, to myslisz: elektorat to debile, mozna im wszystko wcisnac!

  0

  0
 2. Nie nawołujcie do wychodzenia na ulice, bo to się skończy albo wielkim niczym albo rozlewem krwi. Za chwilę wybory. Pamiętajcie o tym co PO z nami robi! Pamiętajcie o taśmach i o tym, że wszyscy na nich nagrani skończyli zamianą jednej intratnej posady na inną taką samą, albo jeszcze lepszą. Trzeba ich skreślić w wyborach. Oczywiście najpierw trzeba by uzgodnić na kogo innego głosować, ale jedyna rozsądna alternatywa to jest PiS, który jest ośmieszany i mieszany z błotem, więc przez większość znienawidzony. Pozostali się nie liczą i na pewno z ich pomocą nic się nie zmieni (myślę tu o PSL, SLD, i pozostałych pomniejszych partyjkach). Niestety jedyna nadzieja na zmianę to wybrać PiS, bo to realna siła polityczna i jeżeli oni nic nie wskórają to już nikt nam nie pomoże.

  0

  0
  • O czym Ty mówisz człowieku? JEDYNYM wyjściem żeby spróbować przywrócić normalność w tym kraju to właśnie MASOWE wychodzenie na ulice. Żyję juz parę lat w tym naszym jakże pięknym kraju i w międzyczasie przy władzy były juz WSZYSTKIE ryje które na przestrzeni tych dwudziestu kilku lat tak bardzo zdążyły się opatrzeć w TV, swoją szansę miały już wszystkie ugrupowania tak bardzo głośno krzyczące, że gdyby oni rządzili… Błąd, to już było. PiS? Proszę Cię – wybór między jakimikolwiek partiami które tak bardzo w tym okresie Polsce “pomogły” jest jak wybór między dżumą, cholerą, odrą a syfilisem. Jedyne osiągnięcie jakie PiS mógłby nam zapewnić to neverending story na temat Smoleńska..

   0

   0
 3. Zmniejszenie kwoty = pomniejszenie budżetu = mniej kasy dla wyborców PO; urzędnicy, prezesi, wojsko, policja i ich rodziny. Prosta zasada, dawaj temu, kto na Ciebie zagłosuje. Kiełbasa wyborcza po prostu.

  0

  0
  • dawaj temu kto glosuje i dabj by bylo ich jak najmniej -stad zniechecanie do wyborow. przekup 20 % i rządzisz w 100%

   0

   0
  • Mikołaju! Od razu widać, że nie wiesz o czym piszesz.
   Służby Mundurowe i ich rodziny od dawna nie głosuje na PO. Rządzący odcięli się od nich – zlikwidowali prawie wszystkie dodatki i uprawnienia, łamią obietnice dotyczące emerytur mundurowych, okłamują pisząc listy z obietnicami.
   Już dawno mundurówka przestała wierzyć we wszelkie ich obietnice które od lat są łamane!!!

   0

   0
 4. Zmniejszenie liczby posłów, ich asystentów, obniżenie wysokości diet i zlikwidowanie dopłat za przejazdy prywatnymi samochodami poprawiły by finanse państwa…

  0

  0
 5. PO po prostu stara się trzymać koryta. Przy każdej możliwej sposobności próbują ukryć to, że Polska jest zadłużona! Jak wyjdzie w jakiej jesteśmy dupie to polecą stołki. Jak poleca stołki to ukażą się afery i ludzie z nimi związani. Oni się boja bo już dawno mają gówno ponad uszami i plują tym świństwem na nas.

  0

  0
  • Błagam! Nie pisz takich rzeczy, nawet w żartach, bo jeszcze posłuchają i powiedzą, że społeczeństwo tego oczekiwało…

   0

   0
 6. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku pogorszyłoby sytuację najuboższych?? Czy ci ludzie żyją w jakimś matrixie, czy dietki za wysokie?

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.