Już za trzy dni, 19 lutego 2016 będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Nakładem wydawnictwa Capital ukaże się książka Mateusza Saweczki pt. „Poczet Żołnierzy Wyklętych”. 

Mateusz Saweczko, publikujący swoje felietony na łamach portalu Parezja.pl, w swojej książce szczegółowo przedstawia sylwetki 75 żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Żołnierzy, którym życie odebrała komuna, a dziś godność starają się odebrać środowiska lewackie, oskarżające polskich bohaterów o największe zbrodnie. Właśnie chęć położenia tamy oszczerstwom pod adresem “Niezłomnych” była jedną z przyczyn stworzenia tak niezwykłej lektury.

Poczeet

To jednak nie wszystko.

“Poczet” powstał jeszcze z dwóch innych ważnych powodów. Po pierwsze jest to odpowiedź na mnogość oszczerstw i kłamstw kierowanych w stronę Żołnierzy Wyklętych przez środowiska lewackie, anarchistyczne i liberalne; po drugie natomiast dlatego, iż z przerażeniem odkryłem, jak trudno dziś dotrzeć do informacji na temat bohaterów z tamtych lat. Cenzura i przekłamania w szkołach to tylko wierzchołek góry lodowej. Dlatego też skondensowanie życiorysów żołnierzy podziemia antykomunistycznego w jednej publikacji jest niezbędne dla celów edukacyjnych. W niniejszej książce nie można znaleźć biografii wszystkich Żołnierzy Wyklętych, gdyż opisanie każdego z nich byłoby technicznie niemożliwe. Ujęto tych, którzy są w stanie dać Polakom – tak młodym, jak i „młodym duchem” – najlepszy przykład i wzór patrioty – czytamy w przedmowie do książki “Poczet Żołnierzy Wyklętych”.

Patronat medialny objął portal Parezja.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.