Poczta Polska ogranicza współpracę z Owsiakiem. Po raz pierwszy od lat nie wyemituje dla jego fundacji znaczka pocztowego.

„Poczta Polska z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyemituje specjalną kartkę pocztową. Jednocześnie w tym roku Poczta Polska nie wyda znaczka pocztowego, a będzie promować walory poświęcone Orkiestrze z lat ubiegłych, które się nie sprzedały” – poinformowała na swojej stronie internetowej Poczta Polska.

Spółka współpracowała z WOŚP nieprzerwanie od 1994 roku, czyli od drugiego finału, jednak w tym roku zaproponowała nadzorującemu ją ministrowi infrastruktury, by wyłączył z planu emisyjnego na rok 2017 znaczek związany z 25. Finałem. Jak informuje Poczta Polska, decyzja podyktowana jest „ograniczeniem kosztów związanych z zasobami niesprzedanych znaczków pocztowych”.

„Jest nam bardzo przykro, ale musimy Was poinformować, że najbliższy – 25. Finał WOŚP – nie znajdzie się na znaczku pocztowym. Pierwszy raz od kilku lat” – czytamy na profilu WOŚP na jednym z portali społecznościowych.