Deficyt ZUS-u wynosi ponad 50 miliardów złotych, co odbija się negatywnie m.in. na wysokości wypłacanych emerytur. Fatalna kondycja finansowa nie przeszkadza jednak urzędnikom w podróżach po całym świecie.

W maju urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zorganizowali “Dni Poradnictwa”. Odbyły się one na Sycylii i trwały aż 3 dni. Oficjalnie podczas tego wyjazdu udzielano porad mieszkającej we Włoszech Polonii. To jednak nie koniec wojaży. Na rok 2015 zaplanowano odwiedzenie aż… 14 państw. Wśród miast, które mają odwiedzić pracownicy ZUS-u znalazły się Ottawa, Nowy Jork, Montreal, Ateny czy Paryż.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie urzędnicy gościli w czerwcu. Spotkania odbyły się w Ottawie, Montrealu, Nowym Jorku, New Britain, Garfield, Pompano Beach oraz Clearwater. Stany Zjednoczone rzeczywiście zamieszkuje liczna Polonia, ale warto zwrócić uwagę na samą Florydę. Zaledwie jedno miasto – Jacksonville ma powyżej 10 000 mieszkańców o polskich korzeniach. ZUS jednak spotkania zorganizował w miejscach oddalonych od Jacksonville o 356 km i 511 km.

Jak powszechnie wiadomo Floryda uchodzi za miejsce niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym, ale nasi uczciwi urzędnicy z pewnością stwierdzą, że to zbieg okoliczności.

źródło: TwojZUS.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.