foto: commons.wikimedia.org/Piotr Drabik

Była szefowa gabinetu politycznego w Kancelarii Premiera Elżbieta Witek otrzymała 95 tys. zł nagród. Witek była szefową gabinetu Beaty Szydło od listopada 2015 roku do grudnia 2017. Była też rzecznikiem rządu.

Elżbieta Witek zarabiała średnio dodatkowo około 4 tys. zł miesięcznie do wysokiej pensji. Dzięki temu podwładna ówczesnej premier dostawała pensję prawie taką jak szefowa rządu. Elżbieta Witek w 2016 roku otrzymała łącznie 30 500 zł brutto nagród, natomiast w 2017 roku suma nagród wyniosła 61 500 zł brutto. Miesięczne wynagrodzenie szefowej gabinetu Szydło wynosiło 14 709,16 zł brutto.

„Ministrowie i wiceministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę. Te pieniądze się im po prostu należały” – zapewniła Szydło, która dodała, że nagrody dla jej ministrów były “przyznawane oficjalnie, w ramach uchwalonego budżetu”.

„Mogę stanąć przed wszystkimi i rozliczyć się z tego, co zostało zrobione przez dwa lata. Mogę z otwartą przyłbicą mówić o premiach i nagrodach, bo to były pieniądze uczciwie wypłacane z budżetu, który był na to przeznaczony” – stwierdziła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.