„Protest wściekłych pasażerów – stop podwyżkom cen biletów” – takie oto słowa można znaleźć na stronie stoppodwyzkom.pl. Mieszkańcy Warszawy jakby się obudzili już od jakiegoś czasu i dotarło do nich, co wyprawiają władze miasta. 20. czerwca o godzinie 17:00 przy metrze Centrum (tzw. „Patelnia”) ma rozpocząć się protest przeciwko kolejnym planowanym podwyżkom.

 

W styczniu tego roku ceny biletów ZTM mocno podrożały. Nie była to pierwsza podwyżka – od 2012 roku co pół roku bilety mają drożeć aż do końca 2014. Teraz jednak ceny są już naprawdę wysokie i przez to transport publiczny stracił właściwie swoje założenie – być transportem dla wszystkich.

 

Warszawiacy jednak doszli do tej informacji – dotarło do nich, że ceny będą rosły cały czas. Zbierane są podpisy sprzeciwu wobec podwyżek. Organizowany także ma być wielki protest dnia 20. czerwca o godzinie 17:00, aby wyrazić widoczny sprzeciw. Zaproszeni są wszyscy, którzy korzystają z transportu publicznego w Warszawie.

 

Jeśli chodzi o mnie – popieram akcję. Szkoda tylko, że organizatorami są takie ugrupowania jak Zieloni, Lewica Reaktywacja czy PPS. Niemniej jednak cel akcji jest dobry i zachęcam, by także się włączyć.