common.wikimedia
common.wikimedia
common.wikimedia

9 marca 2015, ogłoszono rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia obowiązkowych ćwiczeń wojskowych. Okazuje się, że to nie wszystko. W Dzienniku Ustaw pojawiły się również obwieszczenia Ministerstwa Obrony Narodowej m.in. o pokrywaniu przez polskie siły zbrojne kosztów pogrzebu żołnierzy niezawodowych.

W Dzienniku Ustaw, znalazły się obwieszczenie MON w sprawie rozpatrywania roszczeń z tytułu szkód wyrządzonych przez obce wojska oraz pokrywania przez polskie siły zbrojne kosztów pogrzebu żołnierzy niezawodowych.

Rzecznik resortu obrony, pułkownik Jacek Sońta mówi, że w obwieszczeniu zmieniono terminy i kwoty wypłat. Podwyższony został limit kosztów organizacji pogrzebu żołnierza niezawodowego. Będzie on wynosił tyle, ile w przypadku żołnierza zawodowego – 5-krotność najniższego uposażenia żołnierza zawodowego.

Sońta twierdzi że w tych działaniach nie ma nic szczególnego, a jedynie jest to zwykła legislacja:

To zwykła działalność legislacyjna mająca swoje umocowanie w obowiązujących przepisach prawa. Nie ma w tej działalności nic nadzwyczajnego.

To ciekawe, że tej działalności legislacyjnej skoro jest ona tak „kosmetyczna”, nie podejmowano przez ostatnich osiem lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here