foto: en.wikipedia.org

Na facebooku powstała kolejna godna przytoczenia akcja. Czytamy JP2! ma za zadanie zachęcić młodych (i nie tylko) do zapoznania się z nauczaniem Jana Pawła II, by nie było ono sprowadzone tylko do tego, że jadł kremówki.

Organizatorką akcji jest Ewa Rejman, młoda publicystka pro-life. Akcja polega na zadeklarowaniu przeczytania konkretnych dzieł Jana Pawła II oraz wysłaniu takiej deklaracji na adres mailowy czytamjp2@tlen.pl. Następnie należy przeczytać to, co się zadeklarowało.

Inicjatorka akcji ma nadzieję, że to pobudzi Polaków do zapoznania się z nauczaniem papieża. Zwraca też uwagę, że mimo deklaracji utrzymywania papieża jako autorytetu, nie każdy zna nauczanie Jana Pawła II. Czytamy JP2! ma zmobilizować ludzi do dowiedzenia się czegoś więcej o papieżu i przekazywanej przez niego mądrości. Nie tylko tego, że lubił kremówki, czy że „wielkim Polakiem był”, ale właśnie dlaczego za takiego jest uważany.

Mówi się o nas, że jesteśmy „pokoleniem JP2″. I rzeczywiście – dla większości Polaków Jan Paweł II jest autorytetem. Jest albo… mówią, że jest. W gruncie rzeczy często nie znamy Jego nauki. Kilka wystąpień z telewizji, tych najbardziej znanych owszem, ale o większości papieskiego nauczania nie mamy pojęcia. A trzeba przyznać, że trudno jest nam się zmobilizować, przysiąść, poczytać dzieła Jana Pawła II. – powiedziała Ewa Rejman

Rzeczywiście patrząc na poparcie dla neo-lewicowych czy liberalnych poglądów, można śmiało powiedzieć, że nauczanie papieża-Polaka nie jest powszechnie znane w narodzie. Zwraca na to też uwagę organizatorka akcji.

Poświęcamy dużo czasu i wysiłku, żeby nauczyć się nowego języka, odbyć ileś dodatkowych kursów, zdobyć nowe kwalifikacje. A w tym, co najważniejsze – tym, co może zaważyć na naszej WIECZNEJ PRZYSZŁOŚCI, jesteśmy bierni, nie chcemy poznawać nauk Ojca Świętego, które są „receptą na świętość”! Nadszedł czas, aby to zmienić! I dlatego powstała akcja „Czytamy JP2”! – powiedziała inicjatorka wydarzenia, Ewa Rejman.