Na koniec grudnia 2016 roku w Polsce zarejestrowanych było 424,7 tysięcy sztuk broni. W porównaniu do 2015 roku przybyło ich 33,8 tysięcy sztuk, a w zestawieniu z 2014 rokiem – 43,1 tysięcy.

To dane policyjne. Wpływ na rosnące zainteresowanie bronią mają między innymi zmiany w przepisach z 2011 roku. Posłowie ograniczyli wówczas uznaniowość w przyznawaniu przez policję pozwoleń na broń.

Mimo to pod względem dostępu do broni Polska nadal jest w ogonie Europy. Spośród tysiąca Polaków pozwolenie na broń ma statystycznie 3,5 osoby. W Czechach – 30 osób, w Niemczech – 40, a w Finlandii – 308.

1 KOMENTARZ

 1. Panie Mateuszu…
  JACY “Polacy” “się zbroją” ??.. 😉
  KTO w Polsce ma szansę dostania łaskawego zezwolenia na posiadanie (I UŻYWANIE..) broni palnej, czyli goownianego pistoletu, jaki posiada KAŻDY szanujący się bandzior (głównie ci mundurowi, uzbrojeni z moich podatków.., przeciw to którym – należy się zbroić ?..), mafijny i niezrzeszony, bo nie pyta o żadne zezwolenia ?..
  KTO, no KTO dostaje od Władzuchny łaskawe ZEZWOLENIE ? 🙂 ..
  Czy Pan takowe posiada, Panie Mateuszu ? 🙂
  JAKI obowiązuje “trend” wobec polskiego Goja, Panie Mateuszu ?..
  Żeby miał się czym bronić, przeciwko temu, co się mu narastająco robi ?
  Czy raczej – PRZECIWNIE ? 🙂
  Że “polskiemu obywatelowi” NIE WOLNO SIĘ BRONIĆ, nawet przeciwko zwykłemu złodziejaszkowi, bo jeśli się obroni skutecznie, i nawet tylko gołymi pięściami spuści łomot nachodźcy, czy złapanemu złodziejowi, to JEMU, a nie bandycie, Psy dowalą, a “niezawisły Sąd” poprawi o soczysty wyrok, bo ofiarę łatwo “złapać” (wszak sama się zgłasza, naiwna, choć coraz rzadziej..), a sprawcy dopiero trzeba by szukać, lub (co częściej ma miejsce..) psy doskonale wiedzą, kto był sprawcą, ale nie wolno im go łapać 🙂 .. Chociażby dlatego, że to konfident i ma “zezwolenie” na rozbój, coś jak u Terry-ego Pratchetta – Gildia Złodziei, czy Gildia Skrytobójców 🙂
  Czy Psy chcą, żeby Polak miał co wyciągnąć, w odpowiedzi na coraz bardziej chamskie traktowanie przez WŁADZĘ ? 🙂 Czy byliby tak aroganccy, gdyby wiedzieli, że mogą dostać kulkę, jeśli będą zbyt niegrzeczni, jak jest w Arizonie, czy w Teksasie, gdzie Policja jest dokładnie tym, do czego ma służyć ? 🙂 .. Albo w Szwajcarii, gdzie TO LUDZIE mają ostatnie słowo, A NIE żadna “Władzuchna’ ? 🙂 ..
  Bo w każdym domu JEST BROŃ, I to ciężka 🙂
  Przez władzę ŻYDOWSKĄ ? 🙂 ..
  Panie Mateuszu jedyny ! 😉 …
  KTO więc, w świetle powyższego, robi tę statystykę w Polin ? 😀
  No kto ?.. ZGADZA SIĘ ! DOOKŁAAADNIEEeee ! 😀 …
  TO WŁADZUCHNA ta “nasza”, buraczana, się zbroi – przeciwko NAM 🙂 ..
  Władzuchna, która się mnoży, jak króliki 🙂 ..
  Oraz jej służby, które, w świetle “nowelizacji” Ustaw – dostają coraz szersze uprawnienia (przeciwko nam), WŁĄCZNIE z prawem do ostrej amunicji…
  Shalom ! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.