Nie wyszedł Polakom drugi mecz na Mistrzostwach Europy. Po nienajlepszym spotkaniu ulegli Francji 1 – 3.

Początek pierwszego seta był zacięty, ale z czasem to Poalcy zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się nawet odskoczyć na kilka punktów, ale wtedy pojawiły się proste błędy. Goście szybko to wykorzytsali niwelując straty a astępnie wychodząc na prowadzenie. Set zakończył się zwycięstwem Francji 25 – 22.

Po przerwie podopieczni Andrei Anastasiego nie otrząsnęli się na tyle by odzyskać kontrolę w meczu. Gra była często chaotyczna i rwana. Pojawiały się serie i przestoje. Ostatecznie druga partia również padła łupem Francuzów i zrobiło się 2 – 0.

W trzeciej partii Polacy zdołali wrócić do gry. Szybko uzyskaliśmy wysokie prowadzenie, ale tym razem nie roztrwoniliśmy tej przewagi. Po zwcyięstwie 25 – 20 zrobiło się 2 – 1 i  pomału mozna było mieć nadzieję na tie-breaka.

Czwarty set okazał się jednak ostatnim. Polacy nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom, momentami przegrywając nawet 6 czy 7 punktami. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25 – 20 a w całym meczu trójkolorowi pokonali biało – czerwonych 3 – 1, pokazując dobitnie że forma naszych reprezentantów wciąż daleka jest od oczekiwań.

Jutro Polacy zagrają ze Słowacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.