Antypolski historyk Jan Tomasz Gross znowu donosi na Polskę Niemcom i rozsiewa swoje kłamstwa. Tym razem rozmawiał z „Welt am Sonntag”.

O losach Żydów powiedział: „Polacy dręczyli ich i wydawali Niemcom”. W podobnym tonie wypowiedział się na łamach „Newsweeka”. „Ziobro i Jaki stanowią sobie prawo, wedle którego będą musieli postawić w stan oskarżenia każdego ocalonego Żyda, który przeżył w Polsce okupację” – stwierdził.

„Nowe prawo odczytane zostało zgodnie z intencją jego inicjatorów – jako próba fałszowania historii” – dodał i kłamał dalej: „PiS postanowiło zakazać mówienia prawdy o zagładzie Żydów”.

„Oprócz wiedzy dostępnej obecnie dla każdego, kto zechce wziąć do ręki publikacje Jana Grabowskiego, Aliny Skibińskiej, Barbary Engelking, Dariusza Libionki, Jacka Leociaka, Elżbiety Janickiej, Agnieszki Haskiej, Joanny Tokarskiej-Bakir i wielu innych uczonych, ich działalność naukowa przyniosła szacunek dla Polski jako kraju, którego społeczeństwo otwarcie konfrontuje się z bardzo trudną przeszłością. Jednym bezmyślnym gestem panowie Ziobro i Jaki reputację Polski w tej materii przekreślili” – zaznaczył.

Oblicze Jana Tomasza Grossa znalazło się na okładce nowego numeru antypolskiego „Newsweeka”. Na pierwszej stronie możemy zobaczyć wielkie hasło: „Antysemityzm w służbie PiS”.