Foto: commons.wikimedia.org
Foto: commons.wikimedia.org
Foto: commons.wikimedia.org

Kibice siatkówki będą mogli obejrzeć mecz Polska-Niemcy za darmo. Wystarczy do tego posiadanie telewizji satelitarnej i wyszukanie kanału Sport 1.

Awans niemieckiej reprezentacji do półfinału spowodowała, że kibice zaczęli domagać się darmowej transmisji z meczu. Do tej pory prawo do skrótów z meczu posiadała jedynie telewizja ZDF. Tym, którym zależało na oglądaniu meczu, musiała wystarczyć jedynie transmisja na specjalnym portalu internetowym, jednak bez komentarza do meczu.

Po wygranej Niemców w ostatnich rozgrywkach niemieccy kibice zażądali ogólnodostępnej transmisji telewizyjnej. Niemal 9 tys. fanów podpisało się po petycją o umożliwienie obejrzenia meczu, którą następnie wystosowali do dwóch niemieckich stacji telewizyjnych: ARD Das Erste i ZDF.

To wstyd, że telewizja publiczna nie transmituje naszych meczów o mistrzostwo świata. Powinno być to wymogiem – mówił  selekcjoner Niemców, Vital Heynen

Odpowiedź tych telewizji spotkała się jednak z rozczarowaniem kibiców.

Skrót z meczu półfinałowego Niemcy-Polska pokażemy w sobotni wieczór w programie “Das Aktuelle Sportstudio”, dokładnie o 23:00 – powiedział Thomas Hagedorn z biura komunikacji ZDf. 

Sprawą zainteresowała się niemiecka telewizja Sport1. Zaraz po zwycięstwie Niemców z Iranem rozpoczęła rozmowy w związku z kupnem praw do nadawania meczu. Nie ma jeszcze dokładnej ramówki, ponieważ są przygotowywane szczegóły techniczne.

Transmisja w niemieckiej telewizji jest dobrą informacja także dla polskich kibiców. Każdy, kto posiada telewizje satelitarną z łatwością będzie mógł odnaleźć kanał Sport1 i obejrzeć zmagania Polski z Niemcami w półfinale Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn 2014.

Na podstawie: eurosport.onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.