foto: thelocal.de
foto: thelocal.de

Postępowy i proeuropejski serwis informacyjny Mediendienst Integration poprosił agencje policyjne i państwowe o informacje o pochodzeniu swoich pracowników. Okazało się, że policjanci są zbyt mało różnorodni – ruszyła już kampania reklamowa zachęcająca imigrantów do wstępowania w struktury policji.

Poproszona została m.in Federalna Policja Kryminalna (BKA) czy Federalny Urząd Ochrony Konstytucji. Większość landów nie gromadzi takich danych, tym bardziej dostęp był utrudniony – jednak czego się nie robi dla integracji europejskiej.

W landach, które rejestrują takie dane, procent pracujących imigrantów w policji był niski.

Dolna Saksonia poinformowała, że 3,2 procent policjantów to imigranci, Nadrenia-Palatyna, ma 2,5 proc. Meklemburgia-Pomorze Przednie tylko 0,4 proc.

Łączna ilość imigrantów zamieszkujące te landy to odpowiednio w tej samej kolejności 17,8 procent, 19,6 procent i 3,8 procent.

Kampanie reklamowe mają już na celu zachęcenie większej liczby imigrantów z Berlina i Dolnej Saksonii do pracy w szeregach policji. Podobne reklamy w Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii, Hamburgu i Szlezwiku-Holsztynie nie osiągnęły sukcesu.

„Musimy przenieść więcej ludzi ze środowisk imigranckich bliżej naszej pracy.” – powiedział rzecznik policji Wolfgang Schönwald.

Rainer Wendt, szef niemieckiego Związku Policji (DPolG) twierdzi, że policja już robi wszystko, aby zatrudnić więcej urzędników ze środowisk imigrantów.

na podstawie: thelocal.de