foto: YouTube.com
foto: YouTube.com

Policjantka z Warszawy w niedzielę przed południem na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Żelaznej usiłowała celowo przejechać staruszkę, która nie zdążyła zejść z pasów po zmianie światła. Policjanta straciła już prawo jazdy.

Film z całego zdarzenia udostępnił Radosław Chutkowski. -Polowanie na staruszkę na pasach. Ile to powinno kosztować wg taryfikatora PLN i punktów? – pyta Chutkowski.

Na nagraniu widzimy radiowóz czekający na zmianę świateł, gdy zapala się zielone światło dla samochodów radiowóz gwałtownie rusza i skręca w prawo, w kierunku staruszki, która nie zdążyła przejść przez pasy.

Policja nie jest od straszenia, tylko od zapewnienia bezpieczeństwa, jeśli babcia przeszła na czerwonym świetle powinna dostać mandat. – komentuje internauta pod filmem.

Ustawa o ruchu drogowym mówi jasno, że w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia

– Policjantce, która kierowała radiowozem, zostanie odebrane prawo jazdy. Skierujemy też wniosek do sądu, by wydał stosowne postanowienie w tej sprawie – mówi st. asp. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Mrozek poinformował, że wykroczenia, które popełniła policjantka kierująca radiowozem zagrożone są 16 punktami karnymi i mandatem o łącznej wysokości 600 złotych. Zastrzegł jednak, że ostatecznie zadecyduje o tym sąd.

DK

2 KOMENTARZE

  1. Efekty POlityki rzadzacych. Zanik tradycji, wiary, obyczajow, w tym szacunku dla starszych. A pedalow na ich chorym sodomickim marszu bronila by do krwi ostatniej. Jaka wladza taka POlicja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.