foto: YouTube.com

Policjantka z Warszawy w niedzielę przed południem na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Żelaznej usiłowała celowo przejechać staruszkę, która nie zdążyła zejść z pasów po zmianie światła. Policjanta straciła już prawo jazdy.

Film z całego zdarzenia udostępnił Radosław Chutkowski. -Polowanie na staruszkę na pasach. Ile to powinno kosztować wg taryfikatora PLN i punktów? – pyta Chutkowski.

Na nagraniu widzimy radiowóz czekający na zmianę świateł, gdy zapala się zielone światło dla samochodów radiowóz gwałtownie rusza i skręca w prawo, w kierunku staruszki, która nie zdążyła przejść przez pasy.

Policja nie jest od straszenia, tylko od zapewnienia bezpieczeństwa, jeśli babcia przeszła na czerwonym świetle powinna dostać mandat. – komentuje internauta pod filmem.

Ustawa o ruchu drogowym mówi jasno, że w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia

– Policjantce, która kierowała radiowozem, zostanie odebrane prawo jazdy. Skierujemy też wniosek do sądu, by wydał stosowne postanowienie w tej sprawie – mówi st. asp. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Mrozek poinformował, że wykroczenia, które popełniła policjantka kierująca radiowozem zagrożone są 16 punktami karnymi i mandatem o łącznej wysokości 600 złotych. Zastrzegł jednak, że ostatecznie zadecyduje o tym sąd.

DK