Materiał policyjny
Materiał policyjny

Dwaj mężczyźni 33-letni Mojtaba Changi, oraz 20-letni Saeed Fatemi, dostali karę 14 lat więzienia za gwałt na 18-letniej Polce, która przyjechała na wycieczkę do Londynu.

Nasza rodaczka w ubiegłym roku przyjechała do stolicy Anglii wraz z innymi turystami na 10-dniowy urlop. Wieczorem wyszli na miasto. Od grupy odłączyła się 18-latka. Był pijana. Przypadkiem spotkała dwóch mężczyzn. Saeed Fatemi zaproponował, że pomoże jej odnaleźć przyjaciół od których się odłączyła. Saeed Fatemi szedł za nimi. Gdy byli w pobliżu Canbury Gardens, terenu leżącego w pobliżu Tamizy, mężczyźni przewrócili kobietę na ziemię, po czym wspólnie dokonali na niej gwałtu.

Dziewczyna po incydencie pobiegła do najbliższej taksówki prosząc o pomoc. Ten wezwał policję i rozpoczęto poszukiwanie sprawców. Pokrzywdzonej w tym czasie udzielono pomocy medycznej. Po przesłuchaniu ustalono, że zaledwie 8 godzin wcześniej przyjechała z wycieczką do Londynu.

Kiedy policjanci zatrzymali podejrzanych nie było żadnych wątpliwości, ze zatrzymano właściwe osoby. Na ubraniu ofiary odnaleziono DNA pasujące do próbki pobranej od zatrzymanego.

Mężczyźni bronili się w trakcie rozprawy. Tłumaczyli, że Polka oferowała im seks za pieniądze, jednak ława przysięgłych nie uwierzyła w ich słowa, zostali skazani na 14 lat pozbawienia wolności. Po odbyciu kary skierowany zostanie wniosek o deportacje.

na podstawie: polskaniepodległa.pl