W ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy, Polki uległy Serbkom 1 – 3 a to oznacza, że o ćwierćfinał powalczą w meczu barażowym.

Podopieczne treneraMakowskiego, przystępowały do starcia z obrończyniami tytułu z dużym spokojem, po tym jak dzień wcześniej wygranym w dobrym stylu meczem z Bułgarkami zapewniły sobie wyjście z grupy.

Od początku mecz stał na dobrym poziomie, gra była otwarta i często widowiskowa. Polki walczyły, z minuty na minutę coraz lepiej finkcjonował nasz blok , ale dwie pierwsze partie, padły łupem rywalek. Oba sety przegrane przez Polki 18 – 25. W trzecim secie nasze reprezentantki podniosły się i wygrały 25 – 22, niejako wracając do gry o zwycięstwo. W czwartej partii Serbki postawiły jednak kropkę nad i i wygrały 25 – 22 a cały mecz 3 – 1.

Polki po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie z czterema punktami na koncie o ćwierćfinał powalczą w barażu. Rywalkami Polek będą przegrane z meczu Włochy – Belgia.