Już we wtorek w powiecie Cook w stanie Illinois odbędą się prawybory na szeryfa tego powiatu. Jedym z kandydatów będzie Tadeusz Pałka. „Wyborcza maszyna Chicago jest na tyle przewidywalna, że w praktyce kto wygra podczas najbliższego głosowania wygra w wyborach listopadowych.” – można przeczytać na stronie „Radia Deon” z Chicago.

Foto: Franz Golhen/ Wikipedia
Foto: Franz Golhen/ Wikipedia

Tadeusz Pałka jest byłym policjantem. Jak informuje „Radio Deon”, oprócz polonii amerykańskiej, może liczyć na głosy kandydatów hiszpańskojęzycznych i Afroamerykanów. W audycji w polonijnej stacji kandydat na szeryfa mówił, że wg niego szeryf „to musi być policjant, który zna życie, który był na ulicy, który wie jak się zachować na ulicy i między ludźmi, to musi człowiek znać”. Zwrócił uwagę na to, że aktualny szeryf jest adwokatem i jego zdaniem nie jest to dobra osoba na tym stanowisku. Tadeusza Pałka przekonywał też, że jest najlepszym ze startujących kandydatów.

Mimo, że polonijny kandydat startuje z listy Partii Demokratycznej, jak sam podkreśla: „Nie jestem z Partii Demokratycznej, jestem dla wszystkich. Wszystkim będę pomagał.”.

na podstawie: radiodeon.com