PNJeszcze kilka dni temu internet huczał od oburzenia z powodu zaproszenia do programu „Skandaliści” dawnego komunistycznego kłamcy – Jerzego Urbana, który na dodatek wystąpił w stroju biskupim. Tymczasem dziś nadchodzą informacje, że program został zawieszony przez władze stacji.

Na wniosek i w porozumieniu z Radą Nadzorczą, Zarząd Telewizji Polsat podjął decyzję o zdjęciu z anteny Polsat News programu o nazwie „Skandaliści”. Zarząd podjął również decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków zastępcy dyrektora kanału Polsat News – głosi komunikat stacji, przesłany portalowi wirtualnemedia.pl.

Oburzenie dziennikarzy i internautów, wywołało samo zaproszenie Urbana – znanego z walki z Kościołem i polskością – ale również jego prowokacyjny strój i palenie na wizji papierosa.

Jeśli ktoś wyobraża sobie, że mogę kazać Jerzemu Urbanowi nałożyć strój imitujący (!) ubranie biskupa, a on bezwolnie się na to godzi, to nie ma pojęcia, o czym mówi. Nikogo do niczego nie zmuszamy. Możemy proponować, a nasi goście mogą się zgodzić lub nie. Czasem sami wychodzą z propozycjami i wtedy wspólnie je rozpatrujemy – tłumaczyła się po programie pomysłodawczyni, Agnieszka Gozdyra.