foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)
foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)
foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Rządzące elity kształtują Polskę na swój obraz i podobieństwo – “Polską Agencją Kosmiczną” pokieruje handlarka samochodami z Gdańska.

Agencja Kosmiczna ma za zadanie koordynowanie działań innych instytucji w zakresie badania przestrzeni kosmicznej oraz “usprawnianie dzielenia się wiedzą” dla celów przemysłowych, obronnych i bezpieczeństwa państwa. Wybrana na stanowisko kierownicze w tej instytucji to Katarzyna Tylingo-Chmielewska z wykształcenia jest klimatologiem. Ma 42 lata i dotąd zajmowała handlem samochodami w salonie dilera Opla w Gdańsku.

Konkurs na wspomniane stanowisko został ogłoszony w krótkim terminie – potencjalni kandydaci mieli tylko dwa dni na złożenie wymaganych dokumentów, które pozwoliłyby wziąć udział w konkursie. Zaskakująco krótki termin spowodował, że zgłosiły się jedynie dwie osoby, w tym pani Tylingo-Chmielewska.

Eksperci zajmujący się transparentnością działań instytucji rządowych nie mają wątpliwości – tak krótki czas na złożenie aplikacji i wymaganych dokumentów sugeruje, że konkurs mógł być ustawiony pod konkretną osobę, która, w odróżnieniu od innych, mogła być przygotowana na konieczność szybkiego składania niezbędnych dokumentów.

źródło: rp.pl / niewygodne.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.