Polska wygrała mecz z Niemcami 3:1, awansując tym samym do finału Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. W niedzielę zagramy z Brazylią, która już czwarty raz z rzędu jest w finale MŚ i z którą wygraliśmy ostatnio 3:2.

Reprezentacja Polski w siatkówce wygrała dzisiaj trudny mecz z reprezentacją Niemiec. Szczególnie groźnym przeciwnikiem dla nas był Grozer, który atakował i serwował z potężną siłą. Jednak nawet on nie zdołał powstrzymac tej wspaniałes passy Polaków. Dwa pierwsze sety wygrali Biało-Czerwoni (26:24 i 28:26). Trzeci okazał się dla nas słabszy, bo zakończyliśmy go z wynikiem 23:25. Wszystko rozwiązało się w czwartym secie, który Polacy zagrali z klasą, zwyciężając 25:21.

Niewątpliwie najlepszymi graczami w polskiej drużynie byli: Mariusz Wlazły, który miał kilka asów serwisowych, wiele punktowych ataków, a także punktowe bloki, Mateusz Mika, który także zaimponował serwisami oraz atakami, Paweł Zatorski broniący bardzo trudnych piłek, a także Karol Kłos i Piotr Nowakowski z krótkimi i Michał Kubiak głównie z atakami.

Już jutro podopieczni Stefana Antigi zagrają o złoto z reprezentacją Brazylii. Liczymy na kolejną wygraną z nimi.