Źródło: wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org

Przed przeprowadzką do nowej siedziby polskiej ambasady na Litwie, czyli Pałacu Paców, konieczny był jej remont. Najtańszą ofertę na wyremontowanie ambasady w Wilnie przedstawiła polska firma, jednak jej oferta została odrzucona, a MSZ zapłaci za remont aż o 1 600 000 zł więcej niż oferowali budowlańcy z Polski!

Pałac Paców, czyli nowa siedziba ambasady Polski w stolicy Litwy przed przeprowadzką wymagał remontu. Kwota, jaką zarezerwowano na przetarg na inżyniera kontraktu wyniosła 2 900 000 zł. Do MSZ wpłynęły trzy oferty: UAB „Contestus projektai” z Litwy, URS Infrastructure & Environment UK Ltd Scott House z Wielkiej Brytanii oraz Project Management Intertecno Sp. z o.o. Spośród tych trzech firm, najkorzystniejszą ofertę przedstawili Polacy.
Ich oferta opiewała na kwotę 1 400 000 zł, ale została uznana za zbyt niską. W przetargu zwyciężyli brytyjczycy, którzy podejmą się wyremontowania Pałacu Paców za… 3 000 000 zł, zatem aż o 1,6 mln zł więcej niż oferowali Polacy!

MSZ wyjaśnia, że oferta polskiej firmy Project Management Intertecno Sp. z o.o. została odrzucona z uwagi na brak marginesu bezpieczeństwa finansowego, a także z uwagi na fakt, że oferta nie obejmowała całego zakresu robót przedstawionego w specyfikacji przetargowej.

 

DG

 

Źródło: polskiepiekielko.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.