Amazon sprzedaje wycieraczki do butów z polską flagą. Reduta Dobrego Imienia zapowiedziała, że złoży w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

W sklepie internetowym można też nabyć podobne towary w barwach innych państw, m.in. Rosji, USA czy Indii. Ten ostatni kraj wyjątkowo stanowczo zareagował na internetową ofertę. Jego władze zagroziły, że jeżeli produkt nie zostanie usunięty ze sklepu, to cofną wizy przedstawicielom Amazona. Groźba okazała się skuteczna.

Wycieraczki o wymiarach 71×50 cm są, według danych sprzedawcy, wykonane z trwałego poliamidu. Nie ślizgają się i należy je prać w 30 stopniach Celsjusza. Kosztują 25 dolarów plus 3 dolary za wysyłkę. Towar nie spotkał się z dobrym przyjęciem internautów, którzy zwracają uwagę, że wykorzystywanie flagi jest „obrzydliwe” i „haniebne”.

Według polskiego kodeksu karnego ten, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.